Wybieramy prezent na rocznicę ślubu - poradnik

Wybieramy prezent na rocznicę ślubu - poradnik

Każda rocznica wspólnie przeżytych lat powinna być wyjątkowa. Wręczenie odpowiedniego upominku zależy od tego, czy to Ty obchodzisz tę rocznicę razem ze współmałżonkiem, czy może jesteś bliskim krewnym pary. Liczy się również liczba wspólnie przeżytych lat. Dlatego pokazujemy, jakie prezenty będą najlepsze na rocznicę ślubu!

Prezent na rocznicę ślubu – dlaczego jest tak ważny?

Dlaczego prezent na rocznicę ślubu ma tak duże znaczenie? Symbolizuje wdzięczność współmałżonka za wszystkie spędzone razem lata. Jest wyrazem miłość, sposobem na przekazanie wyjątkowych słów i wyrażenie uczuć, o których nie mówi się na co dzień. Podobnie osoby, które chcą podarować upominek małżeństwu, mogą skorzystać z wielu dostępnych opcji. W ten sposób dowiodą swoich przyjacielskich uczuć i radości z licznych przeżytych wspólnie lat.

Rocznica ślubu – prezenty o różnym charakterze

Wielu jest zwolennikami pewnej reguły – im starsze małżeństwo, tym bardziej sentymentalny upominek. Takie podejście sprawdza się w większości przypadków. Jeśli para małżonków z pokaźnym stażem ma spory dystans do siebie, możesz sprezentować im śmieszny prezent na rocznicę ślubu. Najczęściej jednak lepiej jest unikać skrajności i wybierać upominki o stonowanym charakterze. Ma to uzasadnienie szczególnie gdy chodzi o prezenty na rocznicę ślubu dla znajomych. Nie znając dokładnie upodobań pary, można zaliczyć niemałą wpadkę.

Upominki w formie codziennych przedmiotów

Praktyczne i urokliwe upominki na rocznicę ślubu mogą występować w formie wygrawerowanych przedmiotów codziennego użytku. Taki symboliczny podarunek będzie świetnie podkreślał więź współmałżonków i jednocześnie przypominał przy każdym użyciu o osobie, która go podarowała. Jeśli w grę wchodzi kolejna rocznica ślubu, prezenty powinny nosić na sobie wypisana liczbę wspólnie przeżytych lat. Tak jest w przypadku ozdobnej karafki na whisky lub inny trunek. Można umieścić na niej dedykacje i liczbę oznaczającą staż małżeński pary.

Inny godny uwagi prezent dla pary małżeńskiej to szklany słoiczek na słodkości. Można w nim schować cukierki, ciastka i w zasadzie wszystko, co tylko kojarzy się małżonkom ze słodyczami. Taki pojemnik również jest dekoracyjnie ozdobiony i nosi na sobie widoczną liczbę wspólnie przeżytych lat. Taka pamiątka wręczona od bliskich osób będzie przypominała o ich wdzięczności za każdym razem, gdy małżonkowie będą sięgać po kolejne łakocie.

Prezent w formie symbolicznego podarunku

Szukasz czegoś, co będzie subtelnym giftem dla obchodzącej rocznicę pary? Prezenty na rocznicę ślubu dla znajomych nie muszą być wcale niesamowicie okazałe. Symboliczny upominek podarowany z serca będzie oznaczał jeszcze więcej niż drogi i wyszukany przedmiot. Wśród takich urokliwych podarunków swoje niezastąpione miejsce ma album na zdjęcia z eko skóry. Jego front jest pięknie ozdobiony grawerem z imionami pary. Można w nim umieścić zdjęcia ze wspólnie spędzonych momentów lub podarować go, by małżeństwo mogło samo go uzupełnić wyjątkowymi migawkami.

Niezwykle uroczym symbolicznym prezentem jest również delikatny i bardzo słodki miś ubrany w koszulkę z napisem i serduszkiem. To piękny prezent na rocznicę, który podkreśli wyjątkową miłość między małżonkami. Jeśli zdecydujesz się na niego dla pary, warto kupić dwa i wypisać na nich imię jednej i drugiej osoby. Takie misie mogą potem siedzieć obok siebie na półeczce lub przebywać w samochodzie żony i męża. Taki prezent sprawdzi się, szczególnie gdy małżonkowie znani są z wyjątkowo gorącego uczucia i przywiązania do siebie nawzajem.

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców

Stworzenie wyjątkowego podarunku dla rodziców nie musi być wyzwaniem. Dobrze przecież znasz swoja Mamę i Tatę, więc doskonale trafisz w ich upodobania. Co więcej, wiesz z pierwszej ręki, jakie prezenty już otrzymali, a czego mogą bardzo pragnąć. Upominek dla rodziców powinien podkreślać ich więź i gorącą miłość. Może być romantyczny, utrzymany w nieco humorystycznym stylu lub sentymentalny. Bardzo dobrym pomysłem będzie stworzenie zestawu, z którego oboje chętnie by korzystali.

Dla przykładu takim upominkiem może być np. zasuwana skrzynka na wino. Na jej froncie wygrawerowane są inicjały lub imiona rodziców, a także liczba lat, które wspólnie spędzili. Taki prezent warto uzupełnić dobrej jakości winem, które oboje będą chętnie smakować. Inna propozycja to kocyk-szlafrok, w który oboje mogą się zmieścić. Jest świetny do wieczornych seansów z lampką wina przy delikatnym świetle. Może też być bardzo praktyczny, gdy trzeba się ogrzać po powrocie do domu.

Idealny prezent na rocznicę ślubu - podsumowanie

Jakie jeszcze prezenty na rocznicę ślubu możesz wybrać na najbliższej pary małżonków? Do upominku warto dołączyć bukiet kwiatów. Pamiętaj, by prezent wypływał z serca. Wtedy ma największą wartość i zostanie zapamiętany na długie lata.

Wróć do listy


Oryginalne pomysły na prezent
Szybka wysyłka!

Ponad 96,2% zamówień udało nam się zrealizować w czasie do 24h.

Oryginalne pomysły na prezent
253 892 zadowolonych klientów

15 lat doświadczenia na polskim rynku.

Oryginalne pomysły na prezent
Solidne pakowanie produktów

Zapewniamy wysoką ochronę podczas transportu.