Jaki prezent wybrać w podziękowaniu dla promotora?

Jaki prezent wybrać w podziękowaniu dla promotora?

Początek lata to czas, w którym osoby kończące studia stają przed koniecznością obrony pracy dyplomowej. Tym samym kończy się czas ścisłej współpracy między nimi a ich promotorem – starszym stażem i doświadczeniem naukowcem, będącym nierzadko mentorem i wsparciem. Temat materialnych dowodów wdzięczności za miesiące wspólnej pracy budzi wiele wątpliwości – czy wypada coś dać? Podpowiadamy!

Upominek dla promotora nie powinien być kosztowny

Dlaczego nie powinieneś wydawać na prezent dla promotora zbyt dużej sumy pieniędzy? Chociażby po to, żeby nie stawiać go w niezręcznej sytuacji. Przyjęło się, że w dobrym tonie jest, by obdarowany przy najbliższej okazji odwdzięczył się obdarowującemu podarkiem o podobnej wartości. W sytuacji, w której nasz wykładowca nie jest członkiem naszej rodziny – raczej będzie trudno o taki rewanż. Co więcej, możemy zostać oskarżeni o wręczanie łapówki i narobić kłopotów nie tylko sobie, ale i promotorowi.

Prezenty dla promotora – sprawdzone klasyki

Lista rzeczy, które nadają się na prezent dla promotora, jest krótka i banalna:

  • kwiaty cięte lub doniczkowe
  • paczka niespotykanej kawy lub herbaty
  • ulubione słodycze
  • kartka z podziękowaniem

Jednak tak jak w przypadku wybierania innych upominków, warto postarać się, by przedmiot był choć trochę wyjątkowy. Pomyśl o obdarowywanym – raczej nie masz zbyt wiele informacji na temat jego życia prywatnego, ale może ma jakieś ulubione słodycze czy kwiaty? Jest fanem konkretnego rodzaju kawy lub herbaty? Możesz też podpytać o to innych wykładowców z jego katedry, jeżeli jesteś z nimi w dobrych stosunkach.

Stanowczo odradzamy wizytę w najbliższej Żabce na chwilę przed obroną i zgarnięcie z półki pierwszej lepszej czekolady lub paczki z kawą. Taki prezent będzie przejawem nie tylko braku szacunku, ale też może zostać odczytany jako sugestia: „jesteś zbyt biedny, by było cię stać na zwykłą kawę!”.

Coś, co podarujemy w ramach podziękowań dla promotora, powinno wyróżniać się z szarej codzienności. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, w której wiemy, że osoba obdarowywana jest absolutnym maniakiem konkretnego produktu, lub gdy kryje się za nim jakaś wspólna historia czy zabawna anegdota, nawiązująca do wspólnej akademickiej drogi.

Spersonalizowane podziękowanie dla promotora

Czujesz, że Twój promotor jest na tyle niebanalną osobą, że zasługuje na coś spoza „bezpiecznej” listy? A może pragniesz, by wspominał o Tobie prawie codziennie? Wygraweruj swoją wdzięczność na bezprzewodowej ładowarce do smartfonu! Chyba że jest on osobą, która wciąż korzysta z tradycyjnej komórki – wtedy postaw na elegancki, bambusowy kalendarz. To tylko dwa przykłady oryginalnych pomysłów. W Internecie znajdziesz miejsca, gdzie możesz stworzyć piękny i spersonalizowany prezent dla promotora przy pomocy kilku kliknięć. Chyba że masz w sobie duszę artysty i chcesz odreagować studenckie stresy poprzez terapię sztuką – wtedy nie wahaj się i wykonaj wyjątkową pamiątkę samodzielnie.

Wróć do listy


Oryginalne pomysły na prezent
Szybka wysyłka!

Ponad 96,2% zamówień udało nam się zrealizować w czasie do 24h.

Oryginalne pomysły na prezent
253 892 zadowolonych klientów

15 lat doświadczenia na polskim rynku.

Oryginalne pomysły na prezent
Solidne pakowanie produktów

Zapewniamy wysoką ochronę podczas transportu.