Jaki prezent wybrać na 50 rocznicę ślubu

Jaki prezent wybrać na 50 rocznicę ślubu

Każdy kolejny rok szczęśliwego małżeństwa to powód do dumy i celebrowania. Dlatego warto w ten dzień zwolnić i spędzić czas razem, a wręczenie wyjątkowego prezentu może jeszcze bardziej podkreślić ten piękny jubileusz. Lata mijają, a my zapominamy jak nazywają się kolejne rocznice. Od kiedy używamy nazw rocznic? Tradycja ta ma niecałe 100 lat. Pierwszy raz nazwano rocznice ślubu w 1922 roku w wydaniu książki “Etiquette” Emily Post. Pisarka i specjalistka od etykiety towarzyskiej nadała nazwy ośmiu rocznic ślubu. Kolejne nazwy 15 lat później określił związek Jubilerów Amerykańskich.

 • Pierwsza - papierowa: papier kojarzy się z cierpliwością, ale i długowiecznością, ale także dużą wrażliwością na czynniki zewnętrzne. Jest to bardzo trafne porównanie, ponieważ małżeństwo z krótkim stażem dopiero zapisuje swoje zasady wspólnego życia. Nazwa pierwszej rocznicy również nawiązuje do tego, że małżeństwo to otwarta księga i od nas zależy co w niej zapiszemy.
 • Druga - bawełniana: bawełna to przyjemny w dotyku materiał, lecz mocniejszy niż papier, co wskazuje już na głębszą i bardziej wytrzymałą więź emocjonalną małżeństwa.
 • Trzecia - skórzana - jest nawiązaniem do cielesnego wymiar związku. O wygodnych ubraniach mówi się “druga skóra”, czyli coś co jest dla nas naturalne w kontakcie.
 • Czwarta - kwiatowa - czyli symbol rozkwitu związku.
 • Piąta - drewniana - drewno to synonim mądrości, którą małżonkowie zdobyli na podstawie wspólnych doświadczeń.
 • Dziesiąta - aluminiowa.
 • I w końcu: pięćdziesiąta rocznica ślubu nazywana jest złotą lub złotymi godami. Złoto to symbol bogactwa, a także najwyższych laurów (np. złoty medal olimpijski).
 • 50 lat razem to jest liczba, która już wzbudza podziw, często z tej okazji małżonkowie odnawiają swoją przysięgę, czy to w kościele, czy w urzędzie stanu cywilnego. Warto ten piękny dzień podkreślić wyjątkowym prezentem. Dobrym przykładem jest personalizowany słoik na łakocie dla pary to piękny i praktyczny prezent na rocznice ślubu. Personalizowana skrzynka na wino wykonana z naturalnej sosny również sprawi parze dużo radości. Napis “Najlepszy duet” podkreśli zgranie oraz więź dwojga ludzi.

  Co kupić dla rodziców w ramach prezentu na rocznicę ślubu?

  Rocznica ślubu rodziców to ważne wydarzenie w życiu często już dorosłych dzieci, ponieważ ich małżeństwo miało wpływ na ich życie i pewnie było wzorem do naśladowania na dla nich. Dlatego warto spędzić ten dzień razem z jubilatami. Podarowanie prezentu sprawi, że wydarzenie to zapadnie wszystkim w pamięci na długo. Personalizowana poduszka z imionami rodziców będzie nie tylko praktycznym upominkiem, ale również estetycznym elementem wystroju wnętrza. Warto podkreślić, że poduszka została wykonana w Polsce. Kolejną oryginalną inspiracją może być mapa zdrapka, która zachęci rodziców do kolejnych wspólnych podróży.

  Jaki dać prezent z okazji 50 rocznicy ślubu?

  Idealnym prezentem na 50 rocznicę ślubu jest personalizowany album na zdjęcia wykonany z eko skory. Album umożliwi trzymanie najpiękniejszych wspomnień w jednym miejscu oraz wracanie do nich o dowolnej porze. Rodzice na pewno docenią trud poświęcony w kompletację zdjęć. Album produkowany jest w Polsce oraz charakteryzuje się wysoką jakością wykonania.

  Co dla męża, a co dla żony - prezenty rocznicowe

  Warto podkreślić, że mężczyźni zazwyczaj wolą gadżety a kobiety piękne rzeczy o niekoniecznie praktycznym zastosowaniu. Żonie na pewno spodoba się personalizowany miś w białej koszulce z waszymi inicjałami. Miś będzie pięknym elementem wystroju wnętrza, a również fajną pamiątką celebrowania rocznicy ślubu z Mężem. Następną inspiracją, nieco bardziej praktyczną jest personalizowana bawełniana torba z napisem “Królowa Prosecco”. Nie dość, że jest praktyczna to personalizacja dodaje jej oryginalności i uroku. Żona na pewno będzie zadowolona z takiego prezentu.

  Nie wiesz co kupić mężowi na rocznicę ślubu? Na pierwszy ogień proponujemy okrągłą ładowarkę bezprzewodową z bambusa. Aby naładować telefon należy podłączyć urządzenie do komputera i położyć telefon na ładowarce. Podczas ładowania świeci się niebieska lampka. Dzięki użyciu drewna z bambusa ładowarka będzie również nowoczesnym elementem dekoracji wnętrz. Kolejnym pomysłem jest zestaw antystresowy dla koneserów wina składający się z: kołnierza, korka i korkociągu. Warto podkreślić, że zestaw jest produkowany w Polsce a opakowanie wykonane jest z pięknego drewna bambusowego. Ten upominek umożliwi Wam spędzanie wspólnych, pięknych wieczorów przy winie w domu.

  Prezenty dla przyjaciół - co im kupić na rocznicę ślubu?

  Kreatywnym oraz oryginalnym prezentem przyjaciół na rocznicę ślubu jest deska do krojenia wykonana z naturalnego drewna olchowego. Pamiętaj, że do każdego prezentu na rocznicę ślubu warto dodać kartkę z życzeniami zawierającą opis nazewnictwa danej rocznicy oraz symbolami i przesłankami, które sią z nią wiążą. Każdy kolejny rok spędzony razem to świetna okazja do podziękowania sobie za wspólne chwile w miłości, wsparcie oraz zaplanowania wspólnej przyszłości.

Wróć do listy


Oryginalne pomysły na prezent
Szybka wysyłka!

Ponad 96,2% zamówień udało nam się zrealizować w czasie do 24h.

Oryginalne pomysły na prezent
253 892 zadowolonych klientów

15 lat doświadczenia na polskim rynku.

Oryginalne pomysły na prezent
Solidne pakowanie produktów

Zapewniamy wysoką ochronę podczas transportu.