Jak zapakować prezenty na święta?

Jak zapakować prezenty na święta?

Nawet niewielki, symboliczny podarunek zrobi niepowtarzalne wrażenie, jeżeli ładnie go zapakujesz. Jak zapakować prezenty na święta w sposób estetyczny? Jest to nie lada wyzwanie, zwłaszcza gdy podarunek jest niewymiarowy, ma nieregularne kształty. W takiej sytuacji należy wybrać odpowiedni papier czy inny materiał do pakowania, który warto również odpowiednio ozdobić. Szczegóły znajdziesz w tekście poniżej.

Jak ładnie zapakować prezenty na święta?

Warto na początek wybrać gustowny papier, który sprawi, że podarunek nabierze nowego wymiaru. W przypadku, gdy prezent ma nieregularne kształty, jest niewymiarowy, dobrze jest najpierw włożyć go np. do kartonowego pudełka. W przeciwnym wypadku może się porwać na ostrych krawędziach lub wystających elementach. Dobrze jest także wybrać grubszy papier, którego łatwo będzie się używało i nie naderwie się np. w czasie zaginania.

Jak zapakować prezenty na święta, żeby z zewnątrz wyglądały równie ciekawe jak w środku?

Jest wiele sposobów na to, jak ładnie zapakować prezenty na święta. W przypadku, gdy użyłeś zwykłego, szarego papieru, możesz podnieść jego atrakcyjność poprzez użycie farby lub brokatu w sprayu. Kolorowe elementy sprawią, że zawartość od razu wyda się atrakcyjniejsza. Inną opcją jest użycie specjalnych stempli, które trzeba maczać w tuszu i odbijać na opakowaniu. Mogą być one w różnych kształtach i wielkościach.

Kilka słów o tym, jak zapakować prezenty na święta Bożego Narodzenia

Pakowanie prezentów świątecznych rządzi się swoimi prawami. Do tej czynności możesz użyć przeróżnych elementów, które będą się kojarzyły ze świętami. Sosnowe gałązki, szyszki, jarzębina, suszone plasterki pomarańczy czy laska cynamonu — wszystko to bezsprzecznie kojarzy się atmosferą świąteczną.

Przygotowując prezent dla dziecka, możesz pokusić się o wykonanie zabawniejszych elementów, np. uszu królika uformowanych z papieru (wystarczy dokleić oczy) czy paczki w kształcie cukierka.

Co z prezentami dużymi i szczególnie niewymiarowymi?

Jak zapakować prezenty na święta, które są bardzo duże lub mocno niewymiarowe? Nieregularne kształty niektórych podarunków sprawiają, że w przypadku zawinięcia ich w papier wyglądają niechlujnie. Czasami, w trosce o estetykę opakowania, lepiej wybrać ozdobne pudełko lub torbę prezentową. W takich przypadkach wybór gotowego opakowania jest również znacznie bardziej estetyczny - prezent nie wystaje, nie zagina i nie niszczy. W środek możesz wrzucić np. ozdobne wiórki czy popularny ostatnio mech.

Zrób niespodziankę

Sprawisz osobie obdarowywanej niezwykłą radość, jeżeli zapakujesz prezent z poczuciem humoru. W przypadku małych podarunków możesz je zapakować osobno, a później włożyć do większego pudełka i jeszcze raz zawinąć w papier. Możesz również ukryć go w pudełku wysypanym np. cukierkami lub otoczyć go dekoracyjnymi mydełkami.

Włóż serce w pakowanie

Jeżeli nie masz pojęcia o tym, jak zapakować prezenty na święta, pamiętaj, że najważniejszy jest włożony wysiłek. Opakowanie może być nieco krzywe, wstążka nie do końca dobrze zawiązana. Grunt, żeby osoba obdarowana wiedziała, że zapakowałeś go osobiście.

Wróć do listy


Oryginalne pomysły na prezent
Szybka wysyłka!

Ponad 96,2% zamówień udało nam się zrealizować w czasie do 24h.

Oryginalne pomysły na prezent
253 892 zadowolonych klientów

15 lat doświadczenia na polskim rynku.

Oryginalne pomysły na prezent
Solidne pakowanie produktów

Zapewniamy wysoką ochronę podczas transportu.