Jak zapakować prezent?

Jak zapakować prezent?

Kiedy chcemy sprawić przyjemność komuś, zależy nam na tym, aby prezent nie tylko sam w sobie był wyjątkowy, ale też aby był pięknie zapakowany. Jeżeli myślisz, że nie masz talentu do pakowania i z chęcią oddałbyś to zadanie komuś innemu- zobaczysz, że nie musisz bardzo się trudzić ani wydawać majątku, aby pięknie i w prosty sposób zapakować upominek.

Dobierz opakowanie do okazji

Wybór opakowania powinien być przemyślany pod kątem okazji z jakiej wręczany jest prezent. Opakowanie skrywające prezent ślubny powinno być eleganckie. Młoda para w ten dzień otrzymuje wiele prezentów. Samodzielnie zapakowany prezent w przemyślany, zaskakujący sposób na pewno sprawi wiele radości. Inne opakowanie będzie pasujące do prezentu dla dziecka, inne dla młodej osoby, inne dla naszych babć i dziadków. Warto zwrócić uwagę na gust obdarowywanej osoby. Wybierając opakowanie w kolorze, jaki dana osoba lubi podkreślamy to, że doskonale ją znamy.

Postaw na prostotę - pakowanie dużego prezentu i pakowanie pieniędzy

Pakowanie dużego prezentu to nic prostszego. Najbardziej oczywistym pomysłem jest papier ozdobny. Jeżeli przedmiot jest tak duży, że musisz zużyć 2 rolki papieru koniecznie wykorzystaj do tego taśmy dwustronnej. Dzięki temu taśma jest niewidoczna i opakowanie jest estetyczne. Jeśli prezent jest o nieregularnych kształtach, możesz najpierw opakować go w karton i dopiero owinąć go papierem. Czasem jest tak, że prezent jest tak duży, że nie ma możliwości włożenia go w żadne opakowanie. Jeśli planujesz dać komuś rower po prostu zwiąż w widocznym miejscu dużą czerwoną kokardę. Przyozdobienie przedmiotu kolorową taśmą lub wstążką doda mu uroku.

Jeżeli szukasz pomysłu jak zapakować pieniądze, np. na prezent ślubny, oto parę pomysłów:

  • - drewniana szkatułka
  • - wystarczy włożyć pieniądze w ramkę na zdjęcia i wydrukować napis: “zastrzyk gotówki” czy “w razie potrzeby zbić szybkę”
  • - pakowanie pieniędzy w pudełko od pizzy - banknoty można ułożyć w kawałki pizzy
  • - “kosztowna” bombonierka, czyli włożenie pieniędzy w opakowanie po czekoladkach
  • - pieniądze w albumie fotograficznym- po jednym banknocie w każdym okienku
  • - banknoty w formie origami
  • - własnoręcznie wykonany album z kopertami. Można wykonać taki album, jeśli dobrze znamy parę i ich marzenia- wtedy można wykonać opis rzeczy, o których marzą a do kopert włożyć pieniądze
  • - walizka- ten pomysł na pewno jest niebanalny i kreatywny

Jak zapakować ładnie prezent bez pudełka?

Ładne zapakowanie prezentu bez pudełka i torebek ozdobnych również jest możliwe. Poniższe pomysły są przydatne, kiedy pakujemy prezent na ostatnią chwilę, a nie mamy w domu ani torebek prezentowych, ani papieru ozdobnego.

Słoiki i małe szklane pojemniki są idealne do pakowania małych przedmiotów, czy pieniędzy. Można udekorować nakrętkę serwetką pasującą do okazji (np. świąteczną- bożonarodzeniową) i przewiązać ją sznurkiem. Doczepienie etykiety z imieniem oraz życzeniami jest dobrym pomysłem. Jako ozdoby do słoiczków odpowiednie mogą być: małe bombki choinkowe, szyszki, plastry suszonych owoców, świerkowe gałązki, czy nawet cukierki.

Następnym pomysłem może być tektura i papier. Do przygotowania oryginalnego opakowania również przyda się zwykły szary papier i tektura. Wystarczy umieścić przedmiot na arkuszu papieru i przewiązać sznurkiem jutowym lub wstążką. Warto dołączyć również okolicznościową ozdobę. W tym celu sięgnij po arkusz tektury i pomaluj go np. na złoty kolor. Potem narysuj na nich np. gwiazdki i wytnij je. Następnie wykonaj w nich dziurkę, przez którą przywleczesz sznurek i dołączysz zawieszkę do wcześniej wykonanej paczki. Jeżeli nie posiadasz papieru to możesz wykorzystać gazetę lub mapę w dużym formacie.

Jeszcze prostszym sposobem na zapakowanie prezentu jest użycie celofanu i ozdobienie go do góry wstążką. Przy pakowaniu trzeba pamiętać tylko o wszystkich rogach celofanu, które połączy się razem i naciągnie na górę.

Pamiętaj, że fajnym pomysłem jest dodanie etykiety z imieniem osoby obdarowywanej do każdego prezentu. Wykorzystaj powyższe patenty na pakowanie prezentów i zamień nudne opakowanie w kreatywne dzieło sztuki.

Wróć do listy


Oryginalne pomysły na prezent
Szybka wysyłka!

Ponad 96,2% zamówień udało nam się zrealizować w czasie do 24h.

Oryginalne pomysły na prezent
253 892 zadowolonych klientów

15 lat doświadczenia na polskim rynku.

Oryginalne pomysły na prezent
Solidne pakowanie produktów

Zapewniamy wysoką ochronę podczas transportu.